Wyzwanie komunikacyjne (wywiad z Tomaszem Bartnikiem)

Proszę opowiedzieć o początkach swojej drogi zawodowej

Tomasz Bartnik: Tematem mediów zajmuję się od 2004 roku gdzie po praktykach zawodowych rozpocząłem pracę w domu mediowym BrandConnection.
 
Czym zajmuje się Pan obecnie?
 
Tomasz Bartnik: Od 2 lat pracuję w domu mediowym Carat Polska gdzie pracując z kilkunastoosobowym zespołem tworzymy strategie komunikacji. Na co dzień oprócz tematów związanych z zarządzaniem staram się pomagać w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań komunikacyjnych wspierających biznes klientów. Często również uczestniczę w projektach new business, w których staramy się przełamywać stereotypy i bariery, poszukiwać insightów konsumenckich i tworzyć zintegrowane ekosystemy mediowe.
 
Employer Branding to także kampanie strategiczne. Pan tworzył kampanie, które były wyróżnianie i nagradzane w konkursach branżowych. Co składa się na sukces udanej kampanii?
 
Tomasz Bartnik: Elementarną podstawą sukcesów jest prawidłowa definicja celów kampanii, znalezienie kluczowych touchpointów konsumentów oraz insightu konsumenckiego który pozwoli na zdefiniowanie roli mediów i zbudowanie ekosystemu opartego o system mediów opłaconych, pozyskanych oraz własnych.
 
Co słuchacze studiów Employer Branding wyniosą z zajęć prowadzonych przez Pana?
 
Tomasz Bartnik: Przede wszystkim będę chciał opowiedzieć o roli mediów ale nie z punktu widzenia ich wpływu na życie społeczno-polityczne bo to temat dla politologów ale w tworzeniu skutecznej komunikacji. Oprócz informacji dotyczących zmian na rynku mediów, konwergencji pojawią się też informacje o podstawowych wskaźnikach z których korzystamy, roli poszczególnych mediów i dobrych praktykach przy tworzeniu finalnego produktu domu mediowego czyli strategii oraz media planu.
 
Proszę przedstawić 3 złote zasady, którymi powinien kierować się przyszły menedżer Employer Branding.
 
Tomasz Bartnik: O dobrych kampaniach pamięta się długo po ich zakończeniu i nie wynika to z ich siły komunikacji czyli budżetu który został zainwestowany, a przede wszystkim znalezienia wyzwania komunikacyjnego, zbudowania strategii i wybrania skutecznych narzędzi mediowych.
 
 
Tomasz Bartnik wykładowca na menadżerskich studiach podyplomowych Employer Brandingu www.studiaeb.pl
 
 
Image courtesy of ratch0013 FreeDigitalPhotos.net
 
 

Pin It
-->